АЛЕКСАНДР МОРОЗ
office@garapena.com
tel.:+380 67 235 29 95

21 січня в Посольстві Словаччини в Україні відбулося підписання трьохсторонньої угоди про налагодження співпраці між бізнесменами України, Словаччини і Чехії у галузі енергетики

Відповідно до рішення Білопільській міській ради Білопільського району Сумської області VII скликання від 28 листопада 2019 року №  132 «Про надання дозволу КП «Теплосервіс Білопілля»  на укладання договору оренди майна,   що належить ТОВ «Українська енергетична» відбудеться підписання відповідного договору між КП «Теплосервіс Білопілля», з однієї сторони,  та Národná energetická(Словаччина) та RSJ Investments (Чехія) з іншої. 

Важливо підкреслити, що цей проект не тільки поставка технологій, а й забезпечення фінансування всього проекту чесько-словацьким консорціумом компаній.

Компанії-учасники: КП «Теплосервіс Білопілля»(Україна), Národná energetická(Словаччина)RSJ Investments (Чехія)TTS (Чехія).

Новий котел на біомасі дає низку додаткових переваг для місцевого населення та економіки, це шлях до незалежності від газу і стабільності цін в майбутньому і використання місцевих ресурсів.

Гроші, що зараз витрачаються на природний газ і йдуть з регіонального бюджету у центральний, будуть залишатися в регіоні і працювати на громаду. Замість того, щоб платити за імпортний газ (у валюті), гроші будуть спрямовані на закупівлю місцевого альтернативного палива – деревної тріски. В результаті, орієнтовно 2,3 млн. грн. будуть щорічно працювати на місцеву економіку. У масштабі країни це є елементом зниження політичного тиску держав-імпортерів природного газу на Україну, дає можливість знизити тиск на національну валюту (менше грошей у валюті виводиться з України), підвищити енергетичну безпеку держави. 

Проект також створює додаткові робочі місця для місцевого населення – у самій котельні та для організації ланцюгів постачання (логістики) біомаси. Управляюча компанія-власник котельні, буде знаходитися у м. Білопілля, сплачуючи відповідні податки в Україні. 

Проект є пілотним, а у випадку успішної реалізації, може бути повторений для інших міст України. 

Відео за посиланням: https://youtu.be/l7ookQ4WhSc

Понравилась статья? Поделись с друзьями.

Комментарии

Вы должны быть авторизированы, для того что бы оставить комментарий